Casa Campestre Villa
Casa Campestre Villa har 3 værelser og ligger mindre end 25 minutters gåtur fra Morro do Elefante. Der er også et fuldt udstyret køkken med et køleskab, en brødrister og en ovn, og værelserne har også udsigt over bjerget.
Den villa ligger 20 minutters gang fra Campos do Jordãos centrum. Kun 5 minutters kørsel fra villaen fører til Floresta Encantada-parken. Lokale spisesteder, såsom Le Foyer og La Coupole, kan findes inden for 600 meter fra denne indkvartering.
Der er 2 badeværelser til rådighed.
Emilio Ribas togstation ligger kun 20 minutter derfra.
- Lokale seværdigheder
- Baden Baden Beer House1,6 km
- Boulevard Geneve1531 km
- Cachoeira Veu da Noiva2512 km
- Sitio Boa Vista2635 km
- Vila Capivari1511 km
- Belvedere2,1 km
- Aspen Mall1,5 km
- Elephant Wall2647 km
- Pórtico da cidade1805 km
- Lufthavne
- Sao Jose Dos Campos Lufthavn87 km
- Togstationer
- Emilio Ribas Train Station1,4 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Parkering
- Kæledyr tilladt
Måltider og drinks
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
- Udendørs spiseområde
Aktiviteter og afslapning
- Have
På værelset
- Dagligstue
- Patio
- Te- og kaffefaciliteter
- Spisebord
- Fladskærms TV
- Parketgulv
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ❓
Hvor kan vi parkere vores bil i Casa Campestre Villa?
Gæster på Casa Campestre Villa kan parkere deres bil i en gratis privat parkeringsplads. - ❓
Hvor langt ligger Sao Jose Dos Campos fra Casa Campestre Villa?
Der er 90 km mellem Sao Jose Dos Campos og Casa Campestre Villa. - ❓
Er det tilladt at medbringe kæledyr til Casa Campestre Villa?
Gæsterne vil kunne bo i Casa Campestre Villa med deres kæledyr.